Tisk: Etihad Airways chce zvýšit podíl v Air Berlin

23.03.2014

 

    Frankfurt 23. března (ČTK) - Letecká společnost Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů hodlá zvýšit svůj podíl v německé firmě Air Berlin na 49,9 procenta z necelých 30 procent. Informoval o tom německý časopis Wirtschaftswoche. Etihad nyní také jedná o možné investici do italské společnosti Alitalia. Podle zdrojů agentury Reuters uvažuje o propojení firem Air Berlin a Alitalia. 

 

    Wirtschaftswoche uvedl, že většinový podíl v Air Berlin hodlá získat skupina německých akcionářů, což firmě zachová německý statut. Tato skupina investorů a Etihad Airways prý vykoupí akcie od menších investorů, kteří nyní ovládají celkem 38,5 procenta podniku. Akcie Air Berlin poté mají být staženy z burzy. 

 

    Air Berlin je druhým největším leteckým přepravcem v Německu po společnosti Lufthansa. Firma se však dostala do finančních potíží kvůli příliš rychlé expanzi. Navíc se potýká s ostrou konkurencí, a to například ze strany nízkonákladových aerolinek easyJet, které nyní rozšiřují své aktivity v Německu. 

 

    Aerolinky Etihad finančně podporuje vláda emirátu Abú Zabí. Společnost vznikla před deseti lety a patří mezi nejrychleji rostoucí na světě. Masivně rozšiřuje flotilu letadel a vlastní podíly ve společnostech Air Berlin, Air Seychelles, Virgin Australia, Aer Lingus či Jet Airways. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka