Tiger Airways si objednaly 37 letadel Airbus A320neo

24.03.2014


    Singapur 24. března (ČTK) - Singapurská letecká společnost Tiger Airways Holdings Ltd. si objednala 37 nových letadel A320neo od evropského výrobce letadel Airbus. Katalogová hodnota objednávky podle agentury Reuters činí 3,8 miliardy USD (75,6 miliardy Kč).

    Letadla mají být dodána v letech 2018 až 2025. Konečná cena letadel bývá obvykle nižší než katalogová, protože výrobci letadel poskytují při větších objednávkách výrazné slevy. Aerolinky potvrdily, že se jim podařilo vyjednat "výrazně nižší" cenu, než je katalogová.

    V aerolinkách Tiger vlastní podíl 40 procent společnost Singapore Airlines. Objednávka je součástí plánu na obnovení flotily a expanzi, která má firmě pomoci vymanit se ze ztrát. V lednu společnost kvůli snížení ztrát prodala svoji část Tigerair Philippines společnosti Cebu Pacific, napsala agentura Reuters.

    A320neo je modernizovaná verze nejprodávanějšího letadla Airbus A320. Proti svému předchůdci má o 15 procent nižší spotřebu, což je v době vysokých cen paliv pro letecké firmy velké lákadlo. Letadlo je určeno pro lety na středně dlouhé vzdálenosti.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka