Potápěči objevili v nádrži v USA letadlo s pěti obětmi nehody

25.03.2014


    Ridgway (USA) 25. března (ČTK) - Při sobotní letecké nehodě v americkém státě Colorado zemřelo pět lidí. Dřívější doměnku potvrdilo pondělní pátrání po stopách malého soukromého letounu, při němž ve vodní nádrži objevili záchranáři pět mrtvých těl. Záchranný tým bude muset letadlo vylovit z hloubky 21 metrů a dopravit ke břehu chladné nádrže, aby mohl vyprostit těla, uvedla agentura AP. Příčina neštěstí dosud není známa.

    Letadlo i oběti objevila v pondělí dálkově ovládaná podvodní kamera a později nález potvrdili i potápěči. Let z města Gadsden ve státě Alabama na jihovýchodě USA mířil do coloradského města Montrose, zřítil se však do vodní nádrže Ridgway vzdálené téměř 300 kilometrů jihozápadně od Denveru.

    Příčinu neštěstí zatím úřady vyšetřují. Podle předběžného šetření se zdá, že by jí mohla být technická závada. Než dispečeři ztratili kontakt s letadlem, pilot hlásil, že se stroj začíná otáčet. Podobně popsali vyšetřovatelům poslední okamžiky letu očití svědci.

    Totožnost obětí není úředně potvrzena, podle AP jsou mezi nimi dvě děti školního věku, za něž v pondělí uspořádali jejich učitelé a spolužáci v Alabamě pietní akci.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka