Pozůstalí pasažérů z malajsijského letadla dostávají odškodné

28.03.2014


    Peking 27. března (ČTK) - Čínské pojišťovny začaly vyplácet odškodné pozůstalým po pasažérech havarovaného malajsijského letadla. Největší pojišťovna země China Life musí řešit případy 32 svých klientů, kteří byli na palubě. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

    Posádka letadla na lince z Kuala Lumpuru do Pekingu přestala se zemí komunikovat 8. března a Malajsie tento týden s definitivní platností oznámila, že se stroj zřítil po několika hodinách letu do Indického oceánu. Nikdo z 239 osob na palubě nepřežil. Mezi cestujícími bylo 153 Číňanů.

    Podle dnešní zprávy agentury Nová Čína už China Life vyplatila rodinám sedmi z mrtvých pasažérů 4,17 milionu jüanů (asi 13 milionů korun). Na palubě havarovaného stroje bylo 32 klientů této pojišťovny a její vedení počítá s tím, že bude muset pozůstalým vyplatit zhruba devět milionů jüanů (29 milionů korun). Ve svém prohlášení pojišťovna uvedla, že "je zprávou o havárii hluboce zarmoucena a zajistí odškodné a další související služby".

    Pojišťovna China Pacific Insurance ve středu nabídla první odškodné ve výši 525.000 jüanů (1,7 milionu korun). Pojišťovna Sunshine vyplatila tříčlenné rodině pozůstalých 500.000 jüanů a New China Life Insurance Co, která řeší případy devíti klientů, počítá s náklady ve výši milionu jüanů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka