Ryanair dnes vypraví první lety z Prahy do Londýna a Dublinu

02.04.2014


    Praha 1. dubna (ČTK) - Irský nízkonákladový dopravce Ryanair dnes vypraví první lety z pražského Letiště Václava Havla do Dublinu a na londýnské letiště Stansted. Dopravce se na pražskou Ruzyni vrátil po více než tříleté pauze, kdy kvůli cenám letištních poplatků největší letiště v Česku nevyužíval. Celkem má irská společnost provozovat do obou metropolí 12 spojení týdně.

    Do Dublinu bude dopravce létat pětkrát v týdnu a do Londýna sedmkrát. "Od podzimu chce ale společnost frekvenci navýšit tak, aby do Londýna létaly z Prahy dva lety denně a jedenkrát za den do Dublinu," řekla ČTK mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

    Celkem chce společnost během letošního roku přepravit na linkách z Česka na 180 tisíc cestujících, uvedla obchodní manažerka Ryanair pro země střední Evropy Svenja Dmazog. Plánované rozšíření počtu spojů z hlavního města podle ní nepoškodí souběžně provozované spoje z Brna a Ostravy na londýnský Stansted. Tyto linky kromě českých zákazníků ve velké míře využívají i cizinci, například Poláci v případě ostravského letiště.

    Na letech z Prahy do Irska se společnost bude potýkat s jediným konkurentem - nízkonákladovým Aer Lingus. Linku z Prahy na některé z londýnských letišť provozuje největší nízkonákladová konkurence Ryanairu - společnost easyJet, dále Wizz Air a British Airways. Příchod aerolinií, které jsou známé orientací na co nejnižší základní cenu doprovázenou příplatky za fakultativní služby, tak může vést ke snižování cen. Ryanair na nové lety slíbil zaváděcí ceny od 819 korun za jednosměrný let.

    Irská letecká společnost operuje více než 1600 letů denně a spojuje 182 destinací ve 30 zemích. Ve flotile má více než 300 letadel typu Boeing 737-800. Ryanair nedávno oznámil objednávku dalších 175 nových letadel Boeing, která budou dodána v rozmezí let 2014 až 2018.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka