Stávka pilotů Lufthansy pokračuje, předčasné ukončení se nečeká

03.04.2014


    Berlín 3. dubna (zpravodaj ČTK) - Stávka pilotů německých aerolinek Lufthansa pokračuje druhým dnem a nic nenasvědčuje tomu, že by mohla být předčasně ukončena. Vedení společnosti a odbory se vzájemně obviňují, že druhá strana není ochotna k ústupkům. Kvůli pokračujícímu protestu bude i dnes zrušena většina letů, které největší německý letecký dopravce vypravuje.

    Odbory požadují, aby Lufthansa neposouvala hranici pro předčasný odchod pilotů do důchodu z 55 na 60 let. Chtějí také zvýšení platů o deset procent během nadcházejících dvou let. Požadavky odborového svazu ale nenacházejí pochopení u veřejnosti: tři čtvrtiny Němců je považují za přehnané.

    První den stávky nevyvolal na letištích chaos, protože velká část cestujících si předem přeložila letenku nebo své cestovní plány zrušila. Podobný průběh se očekává i dnes a v pátek. Stávka potrvá až do půlnoci z pátku na sobotu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka