ČSA plánují nové linky do Ruska z Pardubic

07.04.2014


    Praha 6. dubna (ČTK) - České aerolinie (ČSA) plánují nové linky do Ruska z Pardubic. Vyplývá to z žádostí zveřejněných na webu ministerstva dopravy (MD). Dopravce požádal o přidělení přepravních práv pro osobní a nákladní dopravu z letiště v Pardubicích do Moskvy, Petrohradu a Jekatěrinburgu. Upozornil na to server planes.cz.

    Přepravní práva mohou být podle serveru udělena z české strany pouze jednomu dopravci, povinná je podle vzájemné letecké dohody s Ruskem jeho obchodní spolupráce s ruským leteckým dopravcem. Další letecké společnosti mají lhůtu k podání stejné žádosti a zahájení soutěže do 25. dubna.

    ČSA v únoru zveřejnily letní letový řád platný od konce března, ve kterém meziročně klesne objem přeprav ve srovnání s loňským létem o 12 procent. Za poslední měsíce aerolinky zrušily lety například do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, do Mnichova či Ženevy. ČSA v letní sezoně naopak rozšíří spojení mezi Ostravou a Prahou.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka