Měsíc od zmizení malajsijského letounu nenalezeny ani jeho trosky

08.04.2014


    Kuala Lumpur/Praha 7. dubna (ČTK) - Hlavní události kolem ztraceného letadla společnosti Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě, které zmizelo před měsícem:


    8. března - Společnost Malysia Airlines oznámila, že byl ztracen kontakt s letadlem s 239 lidmi na palubě letícím z Kuala Lumpur do Pekingu, jež vzlétlo 7. března v 17:41 SEČ a do Pekingu mělo dorazit ve 23:30 SEČ. Po zjištění, že na palubě byli lidé s ukradenými pasy, začaly americké úřady zkoumat možnost únosu. Neoficiální zprávy uváděly, že se letoun zřítil v Jihočínském moři jižně od Vietnamu.

    11. března - Šéf policejní organizace Interpol uvedl, že zmizení letadla nebylo důsledkem teroristického činu. Oznámil, že dva pasažéři s ukradenými pasy byli Íránci a nebyli napojeni na teroristy.

    15. března - Malajsijský premiér Najib Abdul Razak řekl, že letadlo někdo přinutil změnit směr a odpojil jeho komunikační a identifikační zařízení. Pátrání, do něhož se zapojilo 26 zemí, se přesunulo z Jihočínského moře na západ.

    20. března - Oznámeno, že vyrazily pátrací týmy do Indického oceánu, kde satelitní snímky z 16. března objevily dva předměty, jež by mohly být troskami zmizelého letadla.

    24. března - Malajsijský premiér Razak oznámil, že hledané letadlo se podle rozsáhlé analýzy satelitních dat zřítilo v Indickém oceánu západně od australského Perthu; údaje poskytl britský úřad pro vyšetřování leteckých neštěstí AAIB a britská satelitní společnost Inmarsat.

    27. března - Právní kancelář Ribbeck Law z amerického Chicaga oznámila, že velká část pozůstalých po obětech podá žalobu na společnost Malaysia Airlines a na výrobce letounu, americkou Boeing Co. kvůli podezření, že havárii způsobila technická chyba.

    - Čínské pojišťovny začaly vyplácet odškodné pozůstalým; většina cestujících byli Číňané.

    28. března - Australské úřady posunuly na základě nových dat z radaru oblast pátrání po troskách havarovaného malajsijského letadla o 1100 kilometrů na severovýchod.

    5. dubna - Čínská loď, jež se podílela na hledání zmizelého letadla, zachytila v Indickém oceánu signál, který by mohl pocházet z černých skříněk letounu. Dosud se ale nenašly ani žádné trosky zmizelého boeingu.

    7. dubna - Koordinátor pátracích operací Australan Angus Houston oznámil, že australské plavidlo zachytilo signály odpovídající vysílání černých skříněk. Potvrzení, zda jde o signály z černé skříňky zmizelého letounu, může trvat více dní. Baterie černých skříněk vydrží vysílat signál zhruba 30 dní, čili asi do 8. dubna.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka