Ve Kbelích přistálo letadlo CASA s prasklou zadní pneumatikou

08.04.2014


    Praha 7. dubna (ČTK) - Ve Kbelích dnes přistálo dopravní letadlo CASA s prasklou pneumatikou. Závadu piloti odhalili při letu z Bruselu. Následně ji potvrdil pozemní personál vojenského letiště na kraji Prahy. ČTK to řekla mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

    Piloti si problému všimli při startu z letiště v belgickém hlavním městě. Své podezření na technické problémy oznámili do Prahy. "Tady před přistáním provedli průlet nad základnou, protože piloti samozřejmě dospodu nevidí, aby se pozemní personál podíval," popsala situaci před přistáním Růžičková.

    Poté, co zaměstnanci kbelského letiště potvrdili prasklou pneumatiku, pilot s letounem přistál. Podle Růžičkové dosedl na plochu standardním způsobem. "Jednalo se o pravou zadní pneumatiku, ty pneumatiky tam jsou v tandemu, takže nehrozilo vůbec nic," řekla ČTK mluvčí generálního štábu.

    Letadlo nyní čeká prostá výměna zadní pneumatiky. Žádnou zvláštní kontrolu technického stavu podle Růžičkové nevyžaduje. Španělské dopravní letadlo do Bruselo z Prahy vezlo vojáky, zpět se vracelo bez nich.

    Transportní stroje CASA ve výbavě vojenských letců před několika lety nahradily zastaralé ruské antonovy. Po počátečních technických problémech se staly oporou dopravního letectva. Armáda jimi například nedávno dopravila do Prahy Ukrajince, kteří byli zraněni při demonstracích proti vládě nyní svrženého prezidenta Viktora Janukovyče.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka