V září se v Česku uskuteční cvičení NATO Ample Strike 2014

13.04.2014

 

    Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) 11. dubna (ČTK) - Přibližně 600 českých a tři stovky zahraničních vojáků se v České republice v první polovině září zúčastní mezinárodního cvičení Ample Strike 2014 (AMSE14). Využívat budou asi tři desítky vrtulníků a letadel. Cvičení se uskuteční na základnách v Náměšti nad Oslavou a Čáslavi, ve vojenských újezdech Boletice a Libavá a v posádce Bechyně. ČTK to dnes sdělila mluvčí cvičení Magdalena Dvořáková. 

 

    Cílem cvičení je sladit výcvik předsunutých leteckých návodčích, kteří určují pozemní cíle pro letectvo, s posádkami letadel a vrtulníků. Cvičení naváže na tematicky podobná mezinárodní cvičení Flying Rhino a Ramstein Rover, která se v České republice konala v předchozích letech. "Tato cvičení byla vždy řízena určenými orgány NATO nebo Velké Británie. Vzhledem k tomu, že se Česká republika jako hostitelský stát osvědčila, cvičení Ample Strike se letos bude konat poprvé zcela pod záštitou Armády ČR," uvedla mluvčí. 

 

    Cvičení se zúčastní vojáci ze základny taktického letectva v Čáslavi, ze základny vrtulníkového letectva Sedlec - Vícenice, z protiletadlového raketového pluku Strakonice, z pluku velení, řízení a průzkumu Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a příslušníci pozemních vojsk. Zapojí se také vojáci deseti dalších členských států NATO - Belgie, Dánska, Estonska, Nizozemska, Litvy, Maďarska, Německa, Slovenska, Velká Británie a USA. 

 

    Mezinárodní cvičení se koná od 3. do 15. září. V letových dnech od 8. do 12. září by se mělo létat od 09:00 do 23:00. 

 

zDROJ čtk

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka