Do hledání pohřešovaného letounu se zapojí speciální malá ponorka

14.04.2014


    Kuala Lumpur 14. dubna (ČTK) - Týmy pátrající více než měsíc po pohřešovaném malajsijském letadle vyšlou do hloubi Indického oceánu speciální ponorku bez posádky. Jejím úkolem bude určit, zda signály zachycené v minulých dnech pocházejí z takzvaných černých skříněk letounu. Sdělil to dnes šéf pátracích operací Australan Angus Houston. V oblasti hledání byla rovněž objevena ropná skvrna, jejíž vzorek bude podroben analýze.

    "Pátrací loď Ocean Shield by měla dnes ukončit snahy o zachycení signálů z černých skříněk letadla pomocí zařízení na rozpoznávání zvuků a co nejdříve by měla vypustit samostatné podmořské vozidlo Bluefin 21," prohlásil Houston.

    K tomuto kroku se pátrači rozhodli vzhledem k tomu, že již vypršela životnost baterií černých skříněk, která je jeden měsíc, a že již šest dní nebyl v oblasti pátrání v Indickém oceánu registrován žádný nový zvukový signál. "Již šest dní jsme nic nezachytili a nyní bezpochyby nastal čas, abychom se vypravili pod hladinu," konstatoval Houston.

    Žlutá ponorka ve tvaru torpéda dlouhá necelých pět metrů bude nasazena v místech, odkud pocházejí předpokládané signály z černých skříněk. Ponorka bez posádky dokáže vytvořit zvukovou mapu oblasti a odhalit případné trosky letadla na dně oceánu. "Každá mise ponorky Bluefin bude trvat 24 hodin. Dvě hodiny zabere sestup robota do hlubin, 16 hodin průzkum oceánského dna, dvě hodiny návrat nad hladinu a čtyři hodiny stahování dat," upřesnil Houston.

    Plavidlo Ocean Shield rovněž v neděli večer objevilo v prohledávané oblasti ropnou skvrnu. Podle Houstona byly ze skvrny odebrány dva litry tekutiny jako vzorek, jenž bude podroben analýze. Nevypadá to, že by uniklé palivo pocházelo z nějaké lodi, uvedl Houston. Výsledky analýzy ale budou známy až za několik dní.

    "Zdroj ropy ještě musí být stanoven, ale ropná skvrna je přibližně 5500 metrů po směru větru... od míst, kde byly zachyceny signály zařízením na rozpoznání zvuků," sdělil Houston.

    Boeing 777 s 239 lidmi na palubě se ztratil 8. března cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, což vyvolalo nejrozsáhlejší pátrací a záchrannou operaci v letecké historii. Vyšetřovatelé dospěli k názoru, že stroj z neznámých důvodů změnil kurz, stočil se na jih a zřítil se do Indického oceánu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka