Mladík v USA zázrakem přežil let v podvozku z Kalifornie na Havaj

22.04.2014


    New York 21. dubna (ČTK) - Šestnáctiletý chlapec i přes nedostatek kyslíku a teplotu pod bodem mrazu přežil v podvozkové šachtě několikahodinový let z Kalifornie na Havaj. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Vyšetřovatelé i aerolinky hovoří o zázraku.

    "Měl neuvěřitelné štěstí, že přežil," uvedla havajská letecká společnost Hawaiian Airlines, v jejímž stroji mladík v neděli letěl. Obdobné pokusy černých pasažérů zpravidla končí smrtí, neboť ve vysoké nadmořské výšce nemají dostatek kyslíku a musí také čelit silným mrazům. Cestovní výška stroje byla podle Reuters 11.500 metrů.

    O mimořádném štěstí hovořil také Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který se případem zabývá. Mluvčí FBI Tom Simon řekl, že větší část letu, který na Havaj trvá asi pět a půl hodiny, byl mladík v bezvědomí. "Je úžasné, že přežil," dodal Simon s tím, že vyvázl bez zranění.

    Podle Simona si mladík na let nepamatuje. Při výslechu řekl, že se po hádce s rodinou rozhodl utéct. Ze záznamu bezpečnostní kamery na kalifornském letišti v San Jose je patrné, že v neděli ráno přeskočil plot. Jeho černý let se provalil až po přistání na havajském ostrově Maui, kde si chlapce na ranveji všimli zaměstnanci letiště. Simon uvedl, že mladík nebude čelit žádným obviněním a že jeho případ policie postoupí úřadu sociální péče.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka