Na Kutnohorsku v pondělí havarovalo sportovní letadlo

23.04.2014


    Solopysky (Kutnohorsko) 23. dubna (ČTK) - Na Kutnohorsku v pondělí odpoledne havarovalo sportovní dvoumístné letadlo, pilotovi se podařilo za pomoci nouzového letounového padáku dostat stroj bezpečně na zem. Pilotovi ani jeho spolucestujícímu se nic nestalo, škoda zatím není vyčíslena, sdělila ČTK mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

    Letoun značky Legend uvedl pilot do střemhlavého letu, ze kterého se pak podle mluvčí nedokázal vymanévrovat. "Z bezpečnostních důvodů vypustil ve výšce 550 metrů nad zemí nouzový letounový padák. Za jeho pomoci letadlo přistálo na poli mezi obcemi Solopysky a Dobřeň," uvedla Marečková.

    Letoun po přistání dopadl na vrtuli v přední části a následně se překlopil na střechu. Dechová zkouška potvrdila, že pilot před letem nepožil alkohol. "Na místo nehody byl přivolán technik - mechanik letiště Kolín a inspektor leteckého provozu Letecké amatérské asociace ČR, který si případ převzal a povede další vyšetřování pádu letadla," informovala mluvčí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Názor

Odpovědět

Datum : 01.05.2014 22:25, Vložil : Honza

V prvém netuším,k čemu by pilotu byl,střemhlaví let ,a v durhém,spíš cestovní letoun než sportovní.Není možné aby se letadlo,jako je Legend,nemohlo dostat ze střemhlavého letu.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka