Opilý cestující vyvolal obavy z únosu letadla mířícího na Bali

25.04.2014


    Bali (Indonésie) 5. dubna (ČTK) - Pilot letadla společnosti Virgin Australia dnes cestou na indonéský ostrov Bali vyslal nouzový signál, který vyvolal obavy, že se stroj stal terčem pokusu o únos. Poplach nicméně nezpůsobil únosce, ale opilý pasažér, který se pokoušel proniknout do kokpitu, uvedly indonéské úřady.

    Letadlo mířilo z australského města Brisbane na Bali, které je vyhledávaným cílem turistů. Při letu se začal do pilotní kabiny dobývat podnapilý cestující. Choval se údajně hlučně a agresivně. Posádka si s ním ale poradila a nasadila mu pouta.

    Kvůli obavám z únosu letadla byly na letišti v Denpasaru na Bali rozmístěny pořádkové síly a zdrženy lety. Po přistání byl výtržník zatčen. Všichni cestující vyvázli z incidentu bez újmy.

    "Nejednalo se o únos, ale o mimořádnou událost za letu. Nikdo nebyl zraněn a nikdo není v nebezpečí," prohlásil Heru Sudjatmiko, představitel aerolinií Virgin Australia. "Jednalo se o opilého člověka. Kvůli nadměrné konzumaci alkoholu se choval agresivně," dodal.

    Společnost Australia Airlines, známá v minulosti pod názvem Blue Airlines, je druhou největší australskou leteckou společností.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka