Největším světovým aeroliniím American Airlines stoupl zisk

25.04.2014


    New York 24. dubna (ČTK) - Největší světová letecká společnost American Airlines Group vytvořila v prvním čtvrtletí zisk 480 milionů dolarů (9,5 miliardy Kč), což je více, než se čekalo. American Airlines vznikla loni v prosinci fúzí původní společnosti American Airlines a US Airways. Čtvrtletní zisk společnosti je podle agentury AP rekordem za první kvartál, který je pro letecké společnosti obvykle nejslabším obdobím celého roku. Ještě jako nezávislé společnosti byly American Airlines a US Airways před rokem ve ztrátě 297 milionů dolarů.

    Lepšímu výsledku napomohl prodej slotů, tedy časů pro přistání a odlety, na Reaganově národním letišti ve Washingtonu. American a US Airways souhlasily s jejich prodejem, aby urovnaly vládní antimonopolní žalobu, která mohla fúzi zastavit.

    Po očištění o tento obchod se sloty a jiné položky činil zisk na akcii 54 centů. Analytici v průzkumu společnosti FactSet očekávali zisk 48 centů na akcii. Příjem se zvýšil o 5,6 procenta na zhruba deset miliard dolarů. Předpoklady analytiků počítali s příjmem ve výši 10,02 miliardy USD.

    Obě aerolinky zveřejnily dohodu o fúzi loni v únoru. Na cestě za spojením ale musely překonat silné námitky amerických antimonopolních úřadů. Pro mateřskou společnost původních American Airlines, zvanou AMR, byla fúze cestou k opuštění režimu soudní ochrany před věřiteli, do nějž vstoupila v listopadu 2011.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka