Na Pardubicku havarovalo malé letadlo, dva lidé pád přežili

26.04.2014

    Chvojenec (Pardubicko) 26. dubna (ČTK) - U Chvojence na Pardubicku dnes před polednem havarovalo malé ultralehké letadlo se dvěma muži na palubě. Při pádu letadla utrpěli jen drobné oděrky, zdravotníci je ošetřili na místě. Dvoumístné letadlo narazilo do drátů elektrického vedení a zřítilo se za domy na okraji obce do pole. ČTK to řekla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. 

 

    Devětačtyřicetiletý pilot byl zřejmě oslněn sluncem a elektrické dráty neviděl. Jako druhý pilot byl v letadle devětapadesátiletý muž. Před letem podle zjištění policie alkohol nepožili. Oba muži byli z Hradecka a letěli z Hradce Králové. Příčiny a okolnosti nehody policie dál vyšetřuje. Havárií se také bude zabývat Asociace amatérského letectví ČR, uvedla Maturová. 

 

    Kvůli poničenému elektrickému vedení se obec ocitla bez proudu. Energetici již krátce po havárii začali pracovat na opravě, uvedla Maturová. Letadlo, jehož hodnota je kolem jednoho milionu korun, je po pádu značně zničené. Škodu na stroji zatím policie přesněji nevyčíslila. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka