Při zřícení vrtulníku v Afghánistánu zahynulo pět Britů

28.04.2014


    Kábul 27. dubna (ČTK) - Při sobotním pádu vrtulníku na jihu Afghánistánu zahynulo pět britských vojáků. Národnost obětí potvrdilo dnes britské ministerstvo obrany, které citovala agentura AP. Podle ministerstva šlo zřejmě o "tragickou nehodu". Islamistické hnutí Taliban nicméně tvrdí, že stroj sestřelilo.

    Londýn již dříve informoval, že havarovaný vrtulník patřil britské armádě. Zemřelí Britové působili jako příslušníci mezinárodní mise ISAF, kterou řídí Severoatlantická aliance.

    Vrtulník se zřítil během rutinního letu. "S velkou lítostí musíme potvrdit, že pět britských vojáků bylo usmrceno při tomto incidentu, který se podle dosavadních informací zdá být tragickou nehodou," prohlásil generál Richard Felton.

    Sobota se stala pro zahraniční síly letos nejtragičtějším dnem, uvedla agentura AP. Příčiny pádu vrtulníku koaliční síly vyšetřují, nemají prý ale zprávy o tom, že by v oblasti neštěstí v provincii Kandahár asi 50 kilometrů od pákistánské hranice byla zaznamenána nějaká nepřátelská aktivita.

    Mluvčí Talibanu ovšem v sobotu sdělil novinářům, že vrtulník sestřelili vzbouřenci. "Islámští bojovníci dnes zasáhli raketou vrtulník zahraničních sil a 12 vojáků, kteří byli na palubě, bylo zabito," řekl mluvčí. Agentura AP k tomu poznamenala, že afghánští vzbouřenci často přehánějí a lžou při uvádění bilance svých útoků.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka