Obrana chce koupit vybavení pro letadla CASA za 20 milionů korun

29.04.2014


    Praha 28. dubna (ČTK) - Ministerstvo obrany chce koupit speciální vybavení pro posádky dopravních letadel CASA za 20 milionů korun. Výbava má umožnit nasazení letadel při přepravě lidí i techniky v zahraničních operacích, stejně jako letecké zásobování jednotek a vzdušné výsadky. Obrana si od nákupu slibuje i zvýšení bezpečnosti letců. Zakázka bude realizována do konce listopadu 2015, informovalo ČTK ministerstvo. Se záměrem ministerstva se dnes seznámila vláda.    "Předmětem veřejné zakázky je pořízení speciální výstroje pro posádky taktických transportních letounů a její implementace do letounů CASA C-295M," sdělil ČTK Vladimír Lukovský z tiskového odboru ministerstva obrany.

    Dodavatelem potřebné výbavy bude státní podnik Vojenský technický ústav. Podle Lukovského má oprávnění ke konstrukčním úpravám letecké techniky.

    Stejný ústav také pro ministerstvo za devět milionů korun zajistí modernizaci jedné ze součástí mobilní polní mikrobiologické laboratoře. Cílem modernizace je zvýšení bezpečnosti při práci s biologickým materiálem, uvádí důvodová zpráva k materiálu, kterým se dnes rovněž zabývala vláda.

    Dalších 14 milionů korun vynaloží ministerstvo obrany na pronájem serverů pro logistický systém. Zakázku platnou v letech 2015 a 2016 zadá přímo společnosti Silicon Graphics.

    Vláda dnes také schválila uvolnění zhruba čtyř milionů korun na financování takzvaných projektů rychlého dopadu, které realizují čeští vojáci působící v zahraničních misích. Dosud projekty realizovali vojáci zejména v Afghánistánu. Nyní ale budou moci peníze využít i jejich kolegové působící na africkém kontinentě.

Zdroj ČTK
Foto WIKI

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka