Letošní stávky způsobily Lufthanse celkovou škodu 70 milionů eur

29.04.2014


    Berlín 29. dubna (zpravodaj ČTK) - Letošní stávky zaměstnanců různých odvětví způsobily aerolinkám Lufthansa celkovou škodu ve výši 70 milionů eur (1,9 miliardy korun). Nejvážnější dopad měla třídenní stávka pilotů na počátku dubna, která snížila zisk společnosti o 45 milionů eur (1,2 miliardy korun). Na valné hromadě největšího německého leteckého dopravce to dnes podle agentury DPA řekl šéf Lufthansy Christoph Franz.

    Podle Franze se tak nenaplnily nejhorší obavy z dopadu stávky pilotů. Lufthansa se bezprostředně po skončení třídenní protestní akce obávala, že by škody způsobené touto stávkou mohly dosáhnout 75 milionů eur (2,1 miliardy korun), což by odpovídalo pěti procentům letošního plánovaného provozního zisku. Během stávky musela Lufthansa zrušit 3800 letů, postiženo bylo téměř půl milionu cestujících.

    Kromě protestní akce pilotů se letos Lufthansa potýkala i se stávkami bezpečnostního personálu a letištních zaměstnanců. Spor s odborovým svazem pilotů Vereinigung Cockpit o kolektivní smlouvu se navíc dosud nepodařilo vyřešit a piloti už dali najevo, že jsou připraveni stávku opakovat. Přislíbili pouze, že se žádný další protest nebude konat do konce dubna.

    Pro Franze je dnešní účast na valné hromadě posledním veřejným vystoupením v pozici šéfa Lufthansy. Od počátku května po něm převezme vedení největších německých aerolinek Carsten Spohr.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka