Air France-KLM díky snižování nákladů zmírnila čtvrtletní ztrátu

30.04.2014


    Paříž 30. dubna (ČTK) - Francouzsko-nizozemské letecké společnosti Air France-KLM se v prvním čtvrtletí podařilo snížit ztrátu o zhruba pět procent na 608 milionů eur (16,7 miliardy Kč). Aeroliniím pomohlo omezování nákladů a nižší ceny pohonných hmot. Společnost zároveň ohlásila průlomovou dohodu v Číně pro svou divizi údržby, která je v současnosti její jedinou ziskovou součástí, napsala agentura Reuters.

    Před rokem společnost hospodařila s čistou ztrátou 641 milionů eur. Po očištění o vliv směnných kurzů a dalších faktorů, na které společnost nemá vliv, jí čistá ztráta za první tři měsíce letošního roku klesla o 167 milionů eur na 485 milionů eur. Příjem společnosti se zvýšil o 2,2 procenta na 5,6 miliardy eur.

    Společnost zároveň oznámila, že získala kontrakt za více než miliardu dolarů od letecké společnosti Air China na údržbu 20 strojů Boeing 777 v Číně. Dohoda by prý mohla být rozšířena na osm nákladních letadel.

    Francouzsko-nizozemská společnost Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka