Airbus letos zaostává v objednávkách za Boeingem

09.05.2014


    Paříž 7. května (ČTK) - Výrobce letadel Boeing od počátku letošního roku výrazně překonává konkurenční evropský Airbus v nových objednávkách. Do konce dubna získal Airbus celkem 236 objednávek na nová letadla, Boeing až 335. Po odečtení zrušených objednávek je rozdíl výraznější.    Čistých objednávek, tedy po odečtení zrušených, Airbus získal 142 zakázek. Boeing až 288 zakázek.

    Airbus rovněž oznámil, že dodal zákazníkům za leden až duben 193 letadel, včetně šesti obřích letounů A380. Boeing údaje o dodávkách za duben ještě nezveřejnil, v prvním čtvrtletí dodal zákazníkům 161 letadel, napsala agentura Reuters.

    Airbus loni zaznamenal rekord v počtu dodaných letadel i v počtu objednávek a v počtu objednávek zaznamenal i rekord pro celé odvětví. Celkem Airbus získal loni 1619 objednávek a Boeing 1531 objednávek. V dodávkách však Airbus zaostal za Boeingem. Odběratelům dodal loni Airbus 626 letadel, Boeing o 22 letadel více.

Zdroj ČTK
Foto WIKI

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka