Na Náchodsku spadlo práškovací letadlo, pilot je v nemocnici

10.05.2014

 

    Chvalkovice (Náchodsko) 9. května (ČTK) - U obce Chvalkovice na Náchodsku se dnes dopoledne zřítilo práškovací letadlo. Jeho pilot byl se zraněním letecky převezen do nemocnice. ČTK o tom informovala mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková. 

 

    Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře se dvěma zásahovými vozidly a také místní jednotka dobrovolných hasičů. "Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se letadlo typu Čmelák nachází převrácené na střeše kabiny v poli zhruba padesát metrů od příjezdové cesty," uvedla Žahourková. 

 

    Příčiny nehody vyšetřuje policie a Ústav pro vyšetřování leteckých nehod. "Nehoda se stala přímo při vlastní činnosti, při práškování pole," řekla ČTK mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

 

    Před dvěma týdny 26. dubna havarovalo u Chvojence na Pardubicku malé ultralehké letadlo se dvěma muži na palubě. Při pádu letadla utrpěli jen drobné oděrky, zdravotníci je ošetřili na místě. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka