Letiště v Chicagu byla mimo provoz, hořelo v radarovém centru

14.05.2014


    Chicago 13. května (ČTK) - Druhé největší americké letiště O'Hare v Chicagu zastavilo dnes veškerý letecký provoz poté, co se v místním radarovém středisku začal šířit intenzivní dým. Všichni zaměstnanci centra byli evakuováni, zrušeny byly stovky letů. Hasiči na místě zlikvidovali drobný požár, který zavinil elektrický ventilátor a zaměstnanci se vrátili do práce, informovala agentura AP.

    Dým se v radarovém centru začal šířit před polednem místního času a v 11:30 (18:30 SELČ) byli všichni zaměstnanci evakuováni. Podle mluvčího Federálního úřadu pro letectví (FAA) Tonyho Molinara byl přerušen jak provoz na terminálu O'Hare, tak na menším chicagském letišti Midways, pro který centrum rovněž pracuje.

    Tým hasičů na místě zjistil, že dým se šířil od porouchaného elektrického ventilátoru u stropu koupelny, který se přehřál a roztavil několik drátů. Zhruba po dvou hodinách se zaměstnanci centra vrátili do práce. Nikdo nebyl zraněn.

    Podle AP má jakékoli přerušení provozu na druhém nejrušnějším terminálu v USA velký dopad na leteckou dopravu v zemi. Na letišti O'Hare se podle televizních záběrů nahromadily desítky strojů připravených k odletu, množství letadel zamířilo na terminály v okolních městech. Podle serveru FlightAware.com sledujícího leteckou dopravu bylo krátce po 21:30 SELČ zrušeno přes 500 letů z letiště O'Hare.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka