Provozní zisk Airbusu klesl navzdory vyšším tržbám

14.05.2014


    Amsterodam 13. května (ČTK) - Provozní zisk evropského výrobce letecké techniky Airbus Group se v prvním čtvrtletí navzdory růstu tržeb snížil téměř o pět procent na 700 milionů eur (19 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Zisk však překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 644 milionů eur.
 


    Tržby společnosti ve čtvrtletí stouply o pět procent na 12,6 miliardy eur. Firma dodala zákazníkům 141 letadel, tedy o tři letadla méně než ve stejném loňském období. Počet nových zakázek prudce klesl na pouhých 103 letadel ze 410 letadel před rokem, napsala agentura AP.

    Společnost Airbus dnes nicméně potvrdila své finanční cíle pro celý letošní rok. Upozornila ale, že čelí mnoha problémům a že se soustředí na restrukturalizaci aktivit. Zopakovala také, že v rámci restrukturalizace své zbrojařské a vesmírné části hodlá zrušit 5800 pracovních míst.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka