Peking plánuje výstavbu nového letiště

14.05.2014


    Peking 13. května (ČTK) - Čínské hlavní město Peking hodlá vybudovat nové letiště v hodnotě 86 bilionů jüanů (275 miliard Kč). Chce tak ulevit svému mezinárodnímu letišti postavenému v roce 1958. To loni odbavilo 83 milionů cestujících, ačkoli jeho projektovaná roční kapacita činí "pouze" 80 milionů pasažérů.

    Nové letiště s kapacitou 72 milionů cestujících ročně bude podle dokumentu zveřejněného na internetových stránkách čínského ministerstva životního prostředí ležet na jihu města, zatímco to dosavadní je na severovýchodě. Dokument předpokládá, že do roku 2020 zažije Peking nárůst počtu cestujících v letecké přepravě na 142 milionů ročně.

    Celkový počet cestujících odbavených na čínských letištích v loňském roce stoupl o 11 procent na více než 754 milionů. Během pěti let tak vzrostl o 86 procent. Přední čínská letiště se kvůli nedostatečným kapacitám neustále potýkají se zpožděními, což vede k nespokojenosti pasažérů.

    Na mezinárodním letišti v čínském městě Sin-čeng v únoru cestující rozzlobení dlouhým zpožděním začali ničit letištní vybavení, například počítače. Jeden z pasažérů se podle místních médií dokonce dostal do oddělení letové kontroly a napadl personál.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka