Pražské letiště poptává elektřinu za 214 milionů korun

06.06.2014


    Praha 4. června (ČTK) - Letiště Václava Havla Praha vypsalo výběrové řízení na dodávky elektrické energie na roky 2016 a 2017. Během nich plánuje největší tuzemské letiště odebrat 220 gigawatthodin energie za předpokládanou cenu 214 milionů korun. Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

    Pražské letiště formálně nakupuje elektřinu pro celý Český Aeroholding, protože je držitelem státní licence na nákup a prodej elektrické energie. Elektrickou energii ale budou využívat i další společnosti sídlící na letišti včetně leteckých dopravců. Výjimkou je státní podnik Řízení letového provozu, který energii nakupuje samostatně.

    V současnosti elektrickou energii pro letiště dodává Pražská energetika. Ta tendr na dodávku obdobného množství energie na roky 2014 a 2015 vyhrála s cenou 236 milionů korun.

    Český Aeroholding vznikl v roce 2011. Sdružuje firmy vlastněné státem, které působí v oblasti letecké přepravy. Kromě Letiště Praha jsou jeho součástí České aerolinie, Holidays Czech Airlines a další bývalé dceřiné společnosti ČSA - Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a Czech Airlines Services, které poskytují personální služby.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka