Nizozemská policie našla mrtvé tělo v podvozku letounu KLM

06.06.2014


    Amsterodam 5. června (ČTK) - Nizozemská pohraniční police dnes našla v prostoru pro kola letounu společnosti KLM mrtvé tělo. Norské úřady uvedly, že jde pravděpodobně o pohřešovaného 17letého chlapce z Larviku na jihu Norska, informovala agentura AP. Letoun ráno přistál na amsterodamském letišti Schiphol.

    Norská policie po chlapci pátrala od středečního rána. Popisovala ho jako 180 centimetrů vysokého, štíhlého mladíka se světlými vlasy a pihami.

    Norská policie uvedla, že "popis a předměty, které se našly u zemřelého, naznačují s vysokým stupněm jistoty, že jde o tohoto 17letého" chlapce. Nizozemské úřady incident dál vyšetřují.

    Stroj Embraer 190 do Amsterodamu přiletěl z letiště Sandefjord-Torp poblíž Osla.

    Podobný incident, ale se šťastným koncem, se loni v srpnu odehrál v Nigérii. Teenager tam přežil domácí let v délce 35 minut jako černý pasažér na kole letadla. Podle aerolinek Arik Airlines chlapec přežil pravděpodobně díky tomu, že let byl krátký a letadlo nevzlétlo do výšky nad 25.000 stop (7620 metrů).

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka