Jak profesionalizovat vlastní létání

09.02.2010

Někomu stačí užívat si létání jako svého nejmilejšího koníčka. Čas od času si zajede na letiště, potká se s kamarády, zalétá si ve větroni, nebo v Cessně, na křídle, nebo ultralightu. K vlastnímu štěstí to určitě stačí... Pak jsou ale jiní, kteří cítí, že by chtěli létáním žít intenzivněji, profesionálně. Co obnáší cesta k profesionalitě? Představujeme jednu z možností, kterou se můžete vydat... 

Flying Academy je moderní letecká škola poskytující teoretický i praktický výcvik pilotů. Od července 2009 nabízí inovovaný teoretický výcvik NEW FA ATPL, kde studenti získají vše potřebné pro úspěšné absolvování teoretické zkoušky ATPL.

Pro usnadnění teoretické výuky, což se týká všech kurzů, nabízí Flying Academy moderní výukové metody, knihovnu s leteckou tématikou a hlavně unikátní on-line testovací a výukový portál, který umožňuje domácí výuku a zjednodušuje přípravu na teoretické zkoušky.

Výcvik dopravních pilotů

Pro zájemce o teoretickou výuku bude jistě atraktivní program výcviku dopravních pilotů, pracovně nazvaný NEW FA ATPL.

Cílem tohoto programu je pomocí pečlivě připraveného programu výuky využívajícího nejmodernější audio-visuální metody kombinované s vysoce kvalifikovanými lektory výrazně pozvednout kvalitu teoretické přípravy dopravních pilotů. Tento nový zábavný styl výuky pomáhá studentům přirozenou formou objevovat jednotlivé oblasti letectví a získávat znalosti nezbytné nejen pro úspěšné složení teoretických zkoušek na úroveň dopravního pilota (ATPL), ale hlavně pro úspěšné absolvování výběrového řízení u leteckého dopravce.

Výukové materiály v anglickém, nebo českém jazyce, testovací a výukový portál doznaly proti standardním leteckým školám značných změn a vylepšení.

Součástí kurzu je možnost využívat moderní CBT (computer based training) pro Boeing 737NG a Airbus A320, čímž si student výrazně rozšíří znalosti systému dopravních letounů, jejich obsluhy a postupů pro provoz dopravních letounů.

Během kurzu mají studenti možnost navštívit servisní střediska jak malých jednomotorových, tak velkých dopravních letounů. Tyto exkurze jsou spojeny s přednáškami pozemního personálu. Studenti tak poznávají způsoby údržby letadel a získávají nezbytný pohled z druhé strany.

Další neocenitelnou zkušeností je možnost navštívit oblastní středisko řízení letového provozu v Jenči u Prahy, kde studenti absolvují prohlídku s výkladem od tiskového mluvčího ŘLP Mgr. Richarda Klímy. Rozhovor s řídícími letového provozu je další zajímavou zkušeností, stejně jako možnost sledovat jejich práci v ostrém provozu.

V kurzu ATPL je také vyhrazen čas na přípravu studentů na praktický výcvik IR. Během přednášky bývá provedeno komplexní plánování letu a následně mají studenti možnost sledovat průběh letu vedeného profesionálními piloty na letovém simulátoru. Studenti si pak mohou přizpůsobit tento modul výcviku svým požadavkům a možnostem. V nabídce školy jsou letové simulátory od FNTP II Pa-34/Beechcraft 200 či ATR42 až po full motion simulátoru Airbusu A320 a B737 od společnosti ČSA. Cílem tohoto modulu je propojit teoretické znalosti získané během kurzu ATPL s prostředím přístrojového létání a připravit studenta na praktický letový výcvik.

Flying Academy také intenzivně vyjednává o možnosti observer letů u významných českých a slovenských leteckých dopravců. V rámci takového letu by se studenti seznámili s letovou přípravou, sledovali posádku při předletových činnostech a také při průběhu letu. Tato zkušenost by pak poskytla studentům širší rozhled a hlubší porozumění postupům aplikovaným v letecké dopravě.

V závěru kurzu pak probíhá příprava studentů na výběrová řízení k jednotlivým dopravcům. Tyto semináře jsou sestaveny na základě informací získaných od našich absolventů, kteří těmito výběrovými řízeními úspěšně prošli. Cílem těchto seminářů je zaměření se na problémové oblasti a intenzivní příprava, která by uchazečům měla pomoci získat co nejvíce bodů při výběrovém řízení u daného dopravce.

Pro bližší informace o možnostech studia a výcviku, nebo jen jejich částí, můžete přímo kontaktovat Flying Academy na stránkách euro-pilot.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka