U Křižanova na Žďársku havarovalo malé letadlo, pilot zemřel

07.06.2014

 

 

    Křižanov (Žďársko) 6. června (ČTK) - Na okraji Křižanova na Žďársku dnes kolem 10:30 havarovalo malé sportovní letadlo, po pádu začalo hořet. Jednasedmdesátiletý pilot v letadle zahynul. Ultralehké letadlo startovalo z nedalekého letiště u Křižanova, mělo roztáhnout větroň. Pilot větroně se stihl odpojit a bezpečně přistál, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková. 

 

    Letadlo dopadlo do polí blízko areálu zemědělského družstva. "Při jeho pádu nebyl nikdo další zraněn," uvedla mluvčí. Příčinu pádu vyšetřují odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. "Vyšetřování může trvat několik týdnů, po jeho ukončení vydáme závěrečnou zprávu," řekl ČTK inspektor Stanislav Suchý. 

 

    Pilot měl podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové rozsáhlé popáleniny na 90 procentech těla a lékaři mohli pouze konstatovat úmrtí. Podle Čírtkové byla k přesnému objasnění příčin pilotovy smrti nařízena soudní pitva. 

 

    Podle očitých svědků zdemolované letadlo leží blízko polní cesty. Neštěstí viděl Josef Čermák z Křižanova, který pracoval na poli asi 200 metrů od místa havárie. Letouny podle něj přeletěly stromy a pak první z nich začal náhle klesat. Větroň se stačil odpojit. "Letadlo spadlo 'na nos', okamžitě po pádu začalo hořet a za dvě minuty vybuchlo," popsal neštěstí ČTK. Letadlo podle místních lidí řídil zkušený pilot. Čermák uvedl, že letadlo roztahovalo větroň dnes už asi počtvrté. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka