Alitalia prý propustí 2200 lidí, je to přes 15 procent

10.06.2014


    Řím 9. června (ČTK) - Asi 2200 zaměstnanců, což je přes 15 procent pracovní síly, budou muset propustit italské aerolinky Alitalia. Učiní tak na základě dohody, o které tato ztrátová letecká společnost jedná s aerolinkami Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů. Oznámil to dnes šéf italského podniku Gabriele Del Torchio. Etihad je podle něj připraven investovat do Alitalie 560 milionů eur (zhruba 15,3 miliardy Kč). Dohoda by prý měla být uzavřena během několika týdnů.

    "Aliance s Etihad předpokládá, že většina Alitalie zůstane v Itálii, nebo lépe řečeno v Evropě, protože naším partnerem je rovněž Air France," uvedl podle agentury APA Del Torchio. Dál se podle něj jedná o zrušení 2200 pracovních míst. "Tito lidé musí naneštěstí Alitalii opustit," uvedl podle agentury ANSA také šéf společnosti, která v současnosti zaměstnává zhruba 14.000 lidí.

    Alitalia v prosinci odvrátila kolaps díky záchrannému plánu podporovaného italskou vládou, který zahrnoval bankovní úvěry a zvýšení kapitálu v celkovém objemu 500 milionů eur. Cílem plánu je udržet podnik nad vodou, dokud do něj nevstoupí strategický investor.

    Etihad se o možnou investici do Alitalie zajímá od začátku letošního roku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka