Při pádu letadla se zabil pravnuk Johna Rockefellera

14.06.2014

 

    Purchase (USA) 13. června (ČTK) - Při pádu malého letadla dnes u New Yorku přišel o život Richard Rockefeller, pravnuk Johna D. Rockefellera. Informovala o tom agentura AP. John D. Rockefeller byl nejbohatším člověkem na světě a prvním americkým miliardářem. Často je označován za nejbohatší osobu v celé historii. 

 

    Čtyřiašedesátiletý lékař Richard Rockefeller stroj Piper Meridian sám pilotoval, nikdo jiný v letadle nebyl. Vzlétl z letiště Westchester County Airport a zřítil se poté, co z dosud neznámých důvodů narazil do několika stromů západně od letiště. 

 

    Mluvčí rodiny Fraser Seitel označil Richarda Rockefellera za zkušeného pilota a řekl, že jeho tragická smrt všechny šokovala. Představitelé policie a letiště na tiskové konferenci poukázali na to, že v době nehody byla v oblasti mlha a snížená viditelnost. Pilot před nárazem do stromů nehlásil kontrolní věži žádné technické či jiné problémy. 

 

    Legendární pradědeček oběti nehody John Rockefeller zbohatl koncem 19. století na ropném průmyslu. Sebe a celou rodinu pak proslavil tím, že definoval strukturu moderní filantropie. Jeho nadace se zasloužila o některé přední objevy v medicíně, starala se o vzdělání, umění i vědecký výzkum. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka