S Lufthansou loni z Česka letělo 1,2 milionu cestujících

17.06.2014


    Praha 16. června (ČTK) - S některým z klasických dopravců skupiny Deutsche Lufthansa letělo loni na linkách z Česka 1,2 milionu cestujících. Během letošní zimy 2013/ 2014 zaznamenala skupina o šest procent cestujících meziročně více. Na dnešním setkání s novináři to uvedl ředitel Lufthansy pro Českou republiku Fabrice Tamegger.

    Obdobný růst počtu cestujících zaznamenala Lufthansa během loňského roku v celém středoevropském regionu. Další nárůst v regionu očekává podle generální ředitele pro střední Evropu Ofera Kische i letos, kdy by meziroční navýšení počtu cestujících mělo činit devět procent.

    "Středoevropský trh poslední rok a půl roste a předpověď do budoucna je výrazně pozitivnější než v řadě jiných evropských regionů," uvedl Kisch. Pozitivním trendem podle něj je i skutečnost, že prodeje rostou dvakrát rychleji, než o kolik Lufthansa ve stejném období navýšila sedadlovou kapacitu, a že tedy letadla létají plnější.

    Prezentované výsledky se týkají samotné Lufthansy, která z Prahy létá do Mnichova a Frankfurtu, a jejích dceřiných dopravců rakouského Austrian Arlines (Praha - Vídeň) a švýcarského Swiss (Praha Curych). Nezahrnují nízkonákladové dopravce patřící rovněž do skupiny německého leteckého dopravce, kterými jsou Germanwings a Brussels Airlines.

    Trojice klasických dopravců ze skupiny Lufthansa nyní z Prahy provozuje 131 letů týdně. Při započtení Brussels Airlines na lince Praha - Brusel a Germanwings s linkami Praha - Kolín, Praha - Düsseldorf a Praha - Hamburk vzroste počet týdenních spojů na 186.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka