Airbus míří s americkým Textronem na trh bezpilotních letadel

19.06.2014


    Washington 17. června (ČTK) - Evropský výrobce letecké techniky Airbus chce získat část trhu s taktickými bezpilotními letouny v partnerství s americkým konglomerátem Textron. Informovala o tom dnes agentura AFP. Evropská skupina už přitom tento týden představila nový bezpilotní letoun Shadow, který nabízí Francii.

    Stroj Shadow M2 vyvinul Textron. Letadlo, které má rozpětí křídel sedm metrů, má za sebou již milion letových hodin. Evropský výrobce do letounu dodá své přístroje tak, aby měl naprostou autonomii z hlediska mise či ovládání stroje, řek šéf společnosti Airbus Defense and Space ve Francii Jean-Marc Nasr.

    "Budeme soutěžit v nabídkových řízeních a doufáme, že obrana (tendry) otevře, aby vybavila pozemní síly taktickými bezpilotními letadly" pro průzkum bitevního pole, prohlásil Nasr během mezinárodního salonu pozemní a vzdušné obrany Eurosatory, který se koná tento týden ve Francii.

    Dohoda s Textronem umožní americké společnosti vybavit svými systémy bezpilotní vrtulník Tanan a nabídnout jej americkému námořnictvu. Vrtulník vyvinula společnost Airbus a je vhodný pro použití na lodích.

    Airbus Defense and Space, což je divize Airbusu pro zbrojní a vesmírnou techniku, vyvinula bezpilotní letoun Harfang pro lety ve středních výškách. S francouzským leteckým výrobcem Dassault Aviation a italskou společností Alenia Aermacchi plánuje vyvinout evropský bezpilotní letoun nové generace nazvaný MALE.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka