U Hlavence spadl vrtulník, hasiči vyprošťovali dva cestující

20.06.2014


    Hlavenec (u Prahy) 20. června (ČTK) - U Hlavence nedaleko Prahy spadl dnes ráno malý dvoumístný vrtulník. Hasiči vyprošťovali dva cestující, předali je záchranářům, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Zdravotníci cestující odvezli s podezřením na poranění páteře do pražských nemocnic.

    Událost se stala před 09:00 poblíž mladoboleslavské rychlostní silnice R10. "Pilotovi se v podstatě podařilo nouzově přistát na poli," uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová. Z vrtulníku po pádu neunikalo palivo ani nehořel, příčinu nehody vyšetřovatelé zjišťují. "Případ si pravděpodobně převezme letecká inspekce," dodala Johnová.

    "Dva muži z vrtulníku byli po celou dobu při vědomí a komunikující, ale stěžovali si na bolest zad," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. Zdravotníci je přepravili do pražských nemocnic, jeden skončil na Vinohradech a druhý v Motole.

    Podle neoficiálních informací vrtulník soukromé firmy letěl údajně z Roudnice nad Labem. Měl namířeno na vrtulníkovou a leteckou show do Hradce Králové.

    Podobná nehoda se nedávno stala u obce Sulice poblíž Prahy, kde havaroval malý vrtulník se čtyřmi cestujícími. Stroj značky Robinson spadl z malé výšky, nikomu se nic nestalo.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka