Na letišti v Letkově u Plzně se zřítilo letadlo, pilot je zraněn

20.06.2014


    Letkov (Plzeňsko) 19. června (ČTK) - Na letišti v Letkově u Plzně se při přistávacím manévru zřítilo ultralehké letadlo. Zraněného pilota ve věku 67 let převezl vrtulník do Fakultní nemocnice v Plzni. ČTK to řekli velící důstojník krajských hasičů a mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.

    "Ke zranění došlo při přistání. Stroj se převrátil. Místo nehody jsme předali zodpovědné osobně z letiště," uvedl důstojník hasičů. Podle zasahujících záchranářů nelze říct, zda byl příčinou chybný přistávací manévr anebo poryvy větru.

    Zdravotnická záchranka měla nahlášený pád letadla se zraněním. "Muž byl při vědomí. Vrtulník ho s podezřením na vnitřní zranění transportoval na emergency do Plzně," řekla Ptáčková. Z jaké výšky stroj spadl, nikdo neuvedl.

    "Muž utrpěl středně těžká poranění. Lékaři ho ještě vyšetřují," řekla administrátorka nemocnice. Podle informací ČTK bude hospitalizován, ale zatím není jasné, na jakém oddělení.

    Podle informací místní občanů stojí letadlo kousek vedle letištní dráhy na kraji ovesného pole. "Teď tam kolem něj natahují policejní pásky," uvedli. Letiště informace nepodává.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka