Letiště Karlovy Vary loni hospodařilo se ziskem 13,2 milionu Kč

23.06.2014


    Karlovy Vary 22. června (ČTK) - Letiště Karlovy Vary hospodařilo loni se ziskem 13,2 milionu korun před zdaněním, po zdanění to bylo 10,3 milionu Kč. Proti roku 2012 se zisk letiště, které je plně v majetku Karlovarského kraje, podařilo zvýšit o téměř 2,5 milionu korun. Na výsledky v letošním roce by mohl mít vliv mírný pokles zájmu ze strany ruských pasažérů, kteří tvoří naprostou většinu cestujících, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

    "V letošním roce jsme očekávali podobný výsledek jako v loňském roce, ale v dubnu jsme zaznamenali pokles počtu cestujících, a to o téměř 25 procent," uvedl Navrátil. Letiště hospodařilo loni s tržbami kolem 71,5 milionu korun.

    Podle mluvčího letiště Radka Zábranského ale celkový pokles zájmu ruských cestujících v prvních měsících není tak výrazný. "Za období leden až květen to byl pokles o 8,5 procenta. Podle našich odhadů většina z toho je ovlivněna situací na Ukrajině," řekl ČTK Zábranský.

    "Uvidíme, jak se bude vyvíjet letní období, které je pro lázeňství stěžejní," uvedl Navrátil. Kdyby pokles pokračoval, bylo by podle něj zřejmě nutné odložit některé investice. Těch má pro letošní rok letiště naplánovaných za 9,3 milionu korun. Největší část peněz ale půjde na splátku půjčky na rozšíření plochy pro parkování letadel. Připravuje se ale například i projekt na rozšíření ranveje.

    Letišti v posledních letech každoročně stoupal počet přepravených cestujících a v roce 2012 poprvé překonalo 100.000 pasažérů. V loňském roce cestujících opět přibylo, letiště jich odbavilo 104.469.

    Naprostá většina cestujících, kteří projdou karlovarským letištěm, přilétá z Ruska nebo se tam vrací, z toho nejvíce jich směřuje do nebo z Moskvy. Významnými destinacemi, odkud míří do Karlových Varů letadla, jsou také Petrohrad, Jekatěrinburg nebo Samara.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka