Na letecké výstavě v Hradci byly uzavřeny kontrakty za 700 mil.

23.06.2014


    Hradec Králové 21. června (ČTK) - Na třídenním Evropském festivalu aviatiky, který dnes končí v Hradci Králové, byly uzavřeny kontrakty na dodávky letecké techniky a služeb za více než 700 milionů korun. O dalších obchodech v podobném objemu se začalo jednat, informoval ČTK předseda představenstva pořadatelské společnosti DSA Tomáš Suchánek. Loni byly na akci, která se zaměřuje na vrtulníky, uzavřeny obchody za asi 500 milionů korun. Dnes odpoledne program akce na hradeckém letišti zakončila vrtulníková show, na níž se přišlo podívat asi 20.000 lidí.

    Například společnost DSA uzavřela obchod se společností Airbus v hodnotě jednoho milionu dolarů (20 mil. Kč) na modifikaci vrtulníku EC 135. "Dále se uzavřelo několik kontraktů na pojištění leteckých flotil. Každá v hodnotě zhruba půl milionu dolarů (10 mil. Kč)," uvedla mluvčí akce Markéta Fixová.

    Společnost Lion Helicopters na výstavě uzavřela dva kontrakty na prodej strojů. "Výstava potvrdila trend poslední doby, kdy podnikatelé začínají více využívat malých vrtulníků k osobní přepravě a šetří tak svůj čas," uvedl jednatel Lion Helicopters Jan Krčil. Firma Business Aircraft začala v Hradci jednat o možném obchodu do Íránu. "Velký zájem o náš stroj Pilatus PC 12 měl významný podnikatel z Íránu, vlastník luxusního resortu, který by ho chtěl využívat pro dopravu hostů resortu," uvedl Martin Rychtalík z Business Aircraft.

    Na hradecké aviatické výstavě se představilo kolem 80 subjektů, například výrobců vrtulníků a další letecké techniky. Ve čtvrtek a v pátek na odbornou část akce přišly asi 4000 lidí.

    Dnes odpoledne pozornost diváků poutala zejména ukázka hromadné dopravní nehody, při níž najednou zasahovalo pět vrtulníků. S akrobatickým speciálem vystoupil účastník šampionátu v letecké akrobacii Red Bull Air Race Martin Šonka. Diváci viděli i rychlostní souboj motocyklového závodníka Karla Abrahama s vrtulníkem. "Souboj dopadl nerozhodně. Při startu z místa vyhrál motocykl, při letmém staru vrtulník Robinson 44," řekla Fixová.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka