USA varovaly před možnou hrozbou útoku na ugandské letiště

04.07.2014


    Kampala 3. července (ČTK) - Americké velvyslanectví v Ugandě dnes varovalo před "určitou hrozbou" útoku na mezinárodní letiště v Entebbe, které leží asi 35 kilometrů od ugandské metropole Kampaly. Možný útok by se podle amerických zdrojů mohl odehrát dnes mezi devátou a jedenáctou hodinou v noci místního času, tedy mezi 20:00 až 22:00 SELČ. V jeho pozadí by prý podle dostupných zpráv měla být neznámá teroristická skupina.

    Ugandská policie na oznámení amerického velvyslanectví podle agentury Reuters zareagovala výzvou, aby lidé, kteří v tomto čase plánovali odcestovat, své plány přehodnotili. Další detaily nejsou zatím známy.

    Varování přichází den poté, co administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy uvedla, že chce zvýšit bezpečnostní opatření pro některé lety směřující do USA z Evropy a Blízkého východu. Důvodem jsou obavy ze stále propracovanějších bomb, kterými by teroristé mohli obelstít dosavadní letištní kontroly.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka