Letecký dopravce Travel Service loni zvýšil tržby i zisk

09.07.2014


    Praha 8. července (ČTK) - Letecký dopravce Travel Service loni zvýšil hrubý zisk na skoro 219 milionů korun z loňských 64 milionů. O více než tři miliardy korun na zhruba 14 miliard vzrostly tržby. ČTK to dnes řekla mluvčí tuzemských soukromých aerolinií Vladimíra Dufková. Zisk po zdanění dosáhl 158 milionů korun, uvedl deník E15, který o výsledcích společnosti dnes informoval.

    Travel Service loni rozšířil své aktivity o Švýcarsko, kde spolupracuje s jedním z největších místních touroperátorů Hotelplan Suisse. Dopravce profitoval i z úspěšných pronájmů letadel i s posádkami, zdůvodnila meziroční zlepšení hospodářských výsledků Dufková. Travel Service během zimní sezóny pronajal 11 letadel kanadské letecké společnosti SunWing, dva letouny celoročně pronajal společnosti Oman Air a jeden stroj společnosti Jet2.

    Nárůst tržeb a zlepšení hospodářského výsledku předjímaly i loňské přepravní výsledky. Podle nich společnost zaznamenala nárůst cestujících o téměř 23 procent na 4,2 milionu lidí. Podle E15 firma loni zlepšovala provozní čísla navzdory krizi v Egyptě a omezení letů do této země koncem srpna.

    Travel Service patří do skupiny Unimex Group. Tu vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v ČR, na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl trhu má v Polsku. V roce 2013 Travel Service létal se 42 letadly.

    Začátkem loňského prosince oznámil Travel Service záměr koupit prostřednictvím aerolinií Korean Air 34procentní balík akcií v ČSA. Záměr Travel Service využít opce korejského dopravce, který už na jaře loňského roku v ČSA koupil 44procentní podíl, musí schválit Evropská komise a antimonopolní úřady v Rusku, Ukrajině a v Izraeli.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka