Při letech do Británie se má kontrolovat dobití mobilů

10.07.2014


    Londýn 9. července (ČTK) - Při letech do Británie či opačným směrem mohou bezpečnostní kontroly na letištích po cestujících vyžadovat, aby měli dobité elektronické přístroje, jako jsou mobilní telefony či laptopy, pokud si je berou s sebou do letadla. Podle zpravodajského serveru BBC to souvisí s bezpečnostními doporučeními Spojených států.

    Už minulý týden některá letiště v Británii zpřísnila kontroly před lety do USA. Nyní byla opatření aktualizována a všem cestujícím je doporučováno, aby si zkontrolovali, že jejich elektronické přístroje jsou dostatečně nabité. Tak mohou prokázat, že je možné je spustit, a že tudíž opravdu slouží svému účelu. Týká se to rovněž holících strojků, cestovních žehliček, fénů či fotoaparátů.

    Opatření zjevně souvisí s údajnou teroristickou hrozbou, na jejímž základě americké úřady posílily bezpečnostní kontroly. "V souladu s doporučením Spojených států nyní může být po cestujících na některých trasách do Británie či z Británie požadováno, aby ukázali, že elektronické přístroje v jejich příručním zavazadle jsou nabité, jinak jim nemusí být povoleno vzít si zařízení do letadla," upozornil britský dopravní úřad DfT.

    Některé letecké společnosti nabízejí svým zákazníkům přistiženým s nenabitými přístroji jejich bezplatnou úschovu. Například nízkonákladový dopravce EasyJet ale zatím konkrétní instrukce pro své klienty nevydal.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka