Air France-KLM prý jednají o převzetí nízkonákladových Wizz Air

10.07.2014


    Budapešť 9. července (ČTK) - Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM je v pokročilé fázi jednání o koupi maďarských nízkonákladových aerolinek Wizz Air. Informovala o tom agentura MTI, která se odvolává na zprávu nizozemského zpravodajského portálu Luchtvaartnieuws.nl.

    Air France-KLM již vlastní nízkonákladovou společnosti Transavia. Ta je ale podle médií příliš malá na to, aby se mohla stát skutečným konkurentem aerolinek Ryanair nebo easyJet a převzetí Wizz Airu by aerolinkám poskytlo příležitost k expanzi v nízkonákladovém segmentu.

    Wizz Air popírá, že by nyní jednal s Air France-KLM. "Vzhledem k tomu, jak je Wizz Air úspěšný, osloví ho čas od času zainteresovaní potenciální investoři. V současné době žádná taková jednání neprobíhají," sdělil ČTK manažer korporátní komunikace aerolinek Daniel de Carvalho. Aerolinky Air France-KLM odmítly rakouskému webu Austrian Wings zprávu komentovat.

    Wizz Air minulý měsíc zrušil plánovanou primární nabídku akcií v Londýně, což zdůvodnil nestabilitou na trhu. Firma chtěla z nabídky získat 200 milionů eur (5,5 miliardy Kč) a peníze použít na posílení své rozvahy a financování dalšího růstu.

    Wizz Air začal létat před deseti lety a je teď největším nízkonákladovým přepravcem ve střední a východní Evropě. Jeho podíl na trhu v regionu činí 38 procent. Firma vydělává, zatímco tradiční lokální letecké společnosti v posledních letech bojují o přežití či zkrachovaly.

    Aerolinky mají nyní v devíti zemích 17 provozních základen, včetně Prahy a Brna, a létají na více než 300 trasách do 35 zemí. Společnost v posledním finančním roce do letošního března vytvořila tržby v objemu jedné miliardy eur a její čistý zisk dosáhl 89 milionů eur. Loni firma přepravila 13,5 milionu cestujících, což bylo o 12 procent více než v roce 2012.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka