Výrobce turbovrtulových letadel ATR získal rekordní počet zakázek

15.07.2014


    Farnborough (Británie) 14. července (ČTK) - Italsko-francouzský výrobce turbovrtulových letadel ATR získal za první pololetí závazné zakázky na rekordních 144 letounů v ceníkové hodnotě 3,5 miliardy dolarů. Firma to oznámila první den mezinárodního aerosalonu ve Farnborough u Londýna. K závazným zakázkám jsou připojeny opce na dalších 112 letadel, sdělila ATR.

    ATR má nyní nevyřízené zakázky na 325 letounů v hodnotě osmi miliard dolarů. "Během posledních dvou let jsme naše výrobní kapacity zvýšili o téměř 40 procent, abychom byli schopni vyhovět rostoucí poptávce po našich letadlech," citovala agentura Reuters šéfa ATR Patricka de Castelbajaca.

    ATR byla založena v roce 1981 jako konsorcium francouzské společnosti Aérospatiale, která přešla do evropské skupiny letecké a kosmické techniky EADS, a italské firmy Aeritalia, která se nyní jmenuje Alenia Aermacchi. Firma úzce spolupracuje s největším evropským výrobcem letadel Airbus, jehož název od letoška převzala celá skupina EADS.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka