Stále více aerolinek zlevňuje na léto ceny letenek v byznys třídě

15.07.2014


    Praha 14. července (ČTK) - Stále více leteckých dopravců zlevňuje během letních měsíců ceny letenek v byznys třídě. Zatímco ještě v roce 2008 stála letenka v byznys třídě z Prahy do Miami 70 tisíc korun, letos v létě je možné ji pořídit za 33 tisíc korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl tuzemský prodejce leteckých dokladů Letuška.cz. Důvodem je úbytek služebních cest manažerů, které se dopravci snaží nahradit běžnými turisty.

    Letní snižování cen až o polovinu se týká především letů z Evropy do Spojených států. To souvisí podle ředitele Letušky Josefa Trejbala s reakcí evropských dopravců, kteří se v minulosti po rozmachu blízkovýchodních aerolinek, jako jsou Emirates nebo Etihad, zaměřili na USA. Akční ceny ale ukazují, že se tuto vysokou kapacitu nedaří zaplnit ani při cestách ze Spojených států do Evropy, dodal Trejbal.

    Letošní snižování cen potvrdil konkurenční prodejce ze skupiny Student Agency. Podle obchodní ředitelky prodeje letenek ve Student Agency Věry Janičinové se například cena letenky v byznys třídě z Prahy do New Yorku snížila z obvyklých 60 tisíc na zhruba 35 tisíc korun.

    Akreditovaní prodejci loni v Česku prodali podle informací Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) přes 952 tisíc letenek. To ve srovnání s rokem 2012 představuje růst o asi dvě procenta.

    Akreditované agentury, kterých je v Česku zhruba 150, podle odhadů představují přibližně tři čtvrtiny celkového trhu. Část letenek prodávají letecké společnosti přímo. Ve statistikách asociace rovněž nejsou charterové lety, které prodávají cestovní kanceláře, a lety nízkonákladových dopravců, kteří své služby zpravidla přes prostředníky nenabízejí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka