ICAO připravuje na únor světovou bezpečnostní konferenci

30.07.2014


    Montreal 29. července (ČTK) - Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) chce na únor příštího roku svolat reprezentativní konferenci o bezpečnosti leteckého provozu. Oznámilo to dnes vedení organizace v Montrealu. Na konferenci budou pozváni zástupci všech členských států.

    ICAO oznámením reaguje na tragický konec malajsijského spoje z Amsterodamu do Kuala Lumpuru, v němž po zásahu raketou zemřelo nad východní Ukrajinou téměř 300 lidí.

    ICAO oznámila, že sestaví speciální tým složený ze zástupců leteckého průmyslu a dalších orgánů odvětví. Jeho cílem bude posoudit způsob, jak zlepšit shromažďování a šíření informací o bezpečnosti civilních letů.

    Podle šéfa ICAO Raymonda Benjamina organizace pociťuje naléhavou nutnost získávat veškeré informace a zprávy, které mohou ovlivnit bezpečnost cestujících a posádek. Státy by si podle něj měly rovněž uvědomit svou odpovědnost za to, že budou řešit potenciální rizika letecké dopravy ve svém vzdušném prostoru.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka