Povstalcům vadí OBSE. Hrozí, že zablokují místo pádu letadla

30.07.2014


    Kyjev 29. července (ČTK) - Východoukrajinští povstalci dnes obvinili Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), že "slouží zájmům Spojených států a Ukrajiny". V prohlášení pohrozili, že mohou zahraničním bezpečnostním a záchranářským týmům zakázat vstup na místo pádu malajsijského letounu, které mají pod kontrolou. Oznámila to agentura Reuters.

    V e-mailové zprávě rozeslané médiím zástupci samozvané Doněcké lidové republiky oznámili, že hodlají veškerou spolupráci s misí OBSE zastavit. Celoevropská organizace byla přitom zatím hlavním garantem vyjednávání se vzbouřenci, jež mělo přístup expertů na místo trosek umožnit.

    "Od samého počátku nezaujala OBSE neutrální stanovisko a jednala v zájmu Ukrajiny. Ukazuje se, že OBSE je útvar zcela kontrolovaný Spojenými státy," praví se v prohlášení vzbouřenců.

    Týmy vyšetřovatelů a policistů zatím nemají na místo pádu letadla přístup, protože v bezprostředním okolí se bojuje. Na přepravu k obci Hrabove, kam se letoun zřítil, čekají v Doněcku. Místo pádu trosek má střežit i početný tým ozbrojených nizozemských a australských policistů, kterých má dorazit až 700.

    Ministři zahraničí Ruska a USA dnes vyzvali ukrajinskou vládu, aby v místě pádu letadla vyhlásila klid zbraní. Podle dnešní informace ukrajinského ministerstva zahraničí je ale možné vyhlásit příměří až v okamžiku, kdy se armádě podaří uzavřít hranice s Ruskem. Kyjev se obává, že by povstalci mohli zastavení palby využít k přísunu posil a zbraní.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka