Rozsáhlé vojenské manévry ochromily provoz čínských letišť

30.07.2014


    Peking 29. července (ČTK) - Čína dnes zahájila rozsáhlé vojenské manévry, které způsobují výrazná zpoždění civilních letů ve finanční metropoli Šanghaji a na dalších letištích na východě země. Informovala o tom agentura Reuters.

    Vojenské cvičení se odehrává především u čínského pobřeží ve Východočínském moři a armáda při něm používá ostrou palbu. Dalšími oblastmi, kde se manévry konají, je Tonkinský záliv v Jihočínském moři a Žluté moře.

    Kvůli manévrům byl dnes podle Reuters prakticky zastaven provoz na 19 letištích ve východní a jižní Číně. Patří mezi ně i dvě hlavní šanghajská letiště, která denně odbaví desetitisíce pasažérů.

    Manévry, které jsou podle analytiků plánovány delší a rozsáhlejší než v minulých letech, přicházejí v době panujícího napětí ve vztazích mezi Čínou a Japonskem i dalšími asijskými státy. Čína se svými sousedy vede spory o území ve Východočínském a Jihočínském moři.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka