Airbus získal do července více objednávek než Boeing

05.08.2014


    Paříž 4. srpna (ČTK) - Evropský výrobce letadel Airbus získal za sedm měsíců více objednávek na nová letadla než jeho americký konkurent Boeing. Velký růst zaznamenal Airbus hlavně na aerosalonu ve Farnborough, který se konal minulý měsíc. Po odečtení zrušených objednávek však Airbus za Boeingem zaostává, uvedla agentura Reuters.

    Airbus za leden až červenec získal objednávky na 980 letadel, Boeing pouze na 837 letadel. Po odečtení zrušených objednávek však počet čistých zakázek Airbusu činí 705, zatímco Boeingu 783.

    Počet rušených objednávek v leteckém průmyslu se v poslední době zvyšuje a mezi investory rostou obavy z cyklického poklesu. Airbus proto minulý týden oznámil, že zrušené zakázky zahrnují i změny objednávky na jiný model. Některé zrušené objednávky na letoun A320 tak podle Airbusu budou nahrazené objednávkami na modernější verzi tohoto modelu. Nová verze letadla má uskutečnit svůj první let letos v září.

    Airbus dodal, že za leden až červenec dodal zákazníkům 352 letadel. Bylo mezi nimi o 16 obřích letounů A380. Boeing údaje o dodávkách za červenec ještě neposkytl. Do konce června dodal zákazníkům 342 letadel.

    Airbus loni zaznamenal rekord v počtu dodaných letadel i v počtu objednávek. V počtu objednávek firma dokonce zaznamenala rekord pro celé odvětví, v dodávkách však zaostala za svým hlavním konkurentem, americkým Boeingem.

    Airbus loni získal objednávky na 1619 letadel, Boeing na 1531 letadel. Odběratelům Airbus dodal 626 letadel, Boeing však o 22 více.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka