Od srpna si mohou cestující ČSA rezervovat konkrétní sedadlo

06.08.2014


    Praha 4. srpna (ČTK) - Od srpna si cestující Českých aerolinií mohou vybrat konkrétní sedadlo nebo dokoupit v ekonomické třídě jídlo, které dopravce servíruje cestujícím v byznys třídě. V tiskové zprávě to dnes oznámily ČSA. Placená rezervace konkrétního sedadla není v letectví žádnou novinkou, řada dopravců tuto službu dlouhodobě nabízí. ČSA rovněž upravily ceny zavazadel překračujících váhový limit nebo poplatky za přepravu živých zvířat.    Zavedení těchto nových služeb nepředstavuje zpoplatnění těch služeb, které byly doposud bezplatné, ale naopak zpestření dosavadní nabídky, uvedl Stanislav Zeman, ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing. Podle něj podobné poplatky jako nyní ČSA zavedla v minulosti celá řada leteckých společností včetně takzvaných síťových dopravců, a uvedené doplňkové služby tak nejsou jen doménou nízkorozpočtových aerolinií.

    Za přednostní výběr sedadla u nouzových východů na evropských spojích cestující zaplatí 390 korun (15 eur), na dálkových pak 780 korun (30 eur). Rezervace místa u okna nebo u uličky pak přijde na 140 Kč nebo pět eur, uvedl dopravce. Cestující v třídě Economy s flexibilní letenkou z produktové skupiny Flexi si své místo v letadle mohou vybírat dál bez omezení a bezplatně.

    Za teplé menu servírované v byznys třídě si běžný cestující připlatí 390 korun, studené menu přijde na 270 korun. Jídlo z byznys třídy lze zakoupit současně s letenkou bez ohledu na tarif, nejpozději však 24 hodin před odletem, doplnil dopravce.

    Změna postihne i poplatky za přepravu těžších nebo nadpočetných zavazadel. Pro cestujícího to ale v řadě případu přinese úspory, řekl ČTK mluvčí českých aerolinií Daniel Šabík. Cestující se standardní letenkou mohou dále bezplatně přepravovat zavazadlo vážící do 23 kilogramů, za těžší zavazadlo nebo druhý kus bagáže do hmotnosti 23 kilogramů nově zaplatí na vnitroevropských letech 1700 korun nebo 60 eur.

    Dosud cena za nadváhu činila 70 eur, za druhé zavazadlo do 23 kilogramů ČSA účtovaly rovněž 70 korun a za třetí 110 eur, uvedl Šabík s tím, že nyní za každé zavazadlo cestující shodně zaplatí 60 eur. Stejnou sumu cestující zaplatí rovněž za přepravu drobného zvířete ve schráně přímo na palubě letadla, nebo za přepravu sportovního vybavení těžšího než 15 kilogramů (Lyže, golfové hole) na vnitroevropských linkách.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka