Piloti aerolinek TAP Air Portugal budou v sobotu stávkovat

09.08.2014

 

    Lisabon/Praha 8. srpna (ČTK) - Piloti hlavní portugalské letecké společnosti TAP Air Portugal budou v sobotu stávkovat na protest proti zhoršujícím se pracovním podmínkám. Naruší tak provoz firmy v době vrcholící prázdninové sezony. Informovala o tom dnes agentura AP. Podle mluvčí pražského letiště Evy Krejčí se to spoje z Prahy nedotkne. 

 

    Z pražského letiště má TAP Air na sobotu naplánován pouze jeden let do Lisabonu, a to v 19:05, a ten podle Krejčí zatím nebyl zrušen. To ČTK potvrdila také operátorka TAP Air v Česku. 

 

    Podle odborového svazu, který zastupuje zhruba 900 pilotů TAP Air Portugal, se pracovní podmínky zhoršují před plánovanou privatizací podniku. Firma však považuje stávku za neopodstatněnou a tvrdí, že protest je pouhou demonstrací síly před blížícími se volbami vedení svazu. 

 

    Průměrný denní provoz aerolinek TAP Air Portugal v srpnu podle agentury AP zahrnuje zhruba 350 letů a 42.000 cestujících. Firma doufá, že během sobotního protestu uskuteční asi 150 letů. Zhruba 25.000 cestujících si již kvůli stávce změnilo termín letu. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka