První zpráva o tragédii letu MH17 na Ukrajině bude v září

15.08.2014


    Amsterodam/Moskva 14. srpna (ČTK) - Nizozemští vyšetřovatelé počátkem září vydají první zprávu o tragédii letu MH17 malajsijského boeingu, který v červenci nad východní Ukrajinou údajně sestřelili proruští separatisté. Dnes to napsal ruský list Kommersant s odkazem na nizozemský bezpečnostní úřad OVV, který se incidentem zabývá. Pád stroje nikdo z 298 lidí na palubě nepřežil.

    Zpráva bude k dispozici v prvním zářijovém týdnu, řekl mluvčí OVV Wim van der Weegen. Dodal, že dokument bude zahrnovat informace z letových zapisovačů, tedy takzvaných černých skříněk, údaje z kontrolních věží, radarů a satelitů. Chybět prý nebudou ani závěry mezinárodních vyšetřovatelů, kteří místo tragédie na Ukrajině navštívili.

    OVV, který má na starosti identifikaci obětí a také objasnění incidentu, již oznámil, že práci na východě Ukrajiny dokončil. Všechny nasbírané údaje odborníci analyzují v haagské centrále. Průzkum místa neštěstí byl složitý, neboť oblast se nachází pod kontrolou povstalců. Práci inspektorům komplikovaly i boje mezi rebely a ukrajinskou armádou, která se snažila okolí dobýt.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka